knygos

Lėtai, bet užtikrintai!

Skaitau šiuo metu puikią knygą “Mitybos formulė 80/10/10“. Viena iš tokių, kuri skatina visiškai pakeisti savo mitybos įpročius. Ir aš su ja sutinku! Tačiau aš su daug kuo sutinku, daug įvairių teorijų man atrodo artimos ir labai sveikos, atrodo, nors imk ir pulk viską įgyvendinti čia ir dabar!

Apie ką knyga? Esmė visa pavadinime – 80% gaunamų dienos kalorijų turi būti iš angliavandenių, 10% – iš baltymų ir 10% – iš riebalų. Viskas iš augalinės kilmės maisto. Patinka man ši knyga, labai daug kam pritariu ir tikrai dar ne kartą sugrįšiu prie jos ir parašysiu išsamiau apie kai kuriuos dalykus.

Skaitant kilo daug minčių. Visų pirma, apsidžiaugiau, kad vaisiai yra iškelti aukščiau visko! Vienas malonumas taip maitintis. Pagaliau supratau, kodėl dažnai vaisių neleidžia valgyti diabetu sergantiems žmonėms. Trumpai tariant, dėl to, kad kai sergantis žmogus vartoja daug riebalų ir valgo vaisius, tai organizmą apsunkina ir jis nesugeba tinkamai susitvarkyti. Sumažinus riebalų kiekį iki minimumo – vaisiai neša tik sveikatą ir naudą. Vėliau būtinai apie tai parašysiu daugiau!

Visgi, šis autorius neigiamai atsiliepia prieš bet kokius riebalus. T.y., mano riešutų tortai visiškai toli gražu netinka! Aš ir nesitikėjau, kad tai labai sveika (o kas gi tikisi, kad tortas bus sveikas?). Visgi svarbiausia ieškoti sveikesnio, palankesnio maisto sau.

Ką aš noriu pasakyti šiuo įrašu?

Iš esmės nieko ypatingo ar naujo. Vis kapstausi knygose ir būna, jog aplanko jausmas, jog pažangos Nulis, o gal net blogiau. Tačiau tada nueini į svečius ar apsiperkant užmeti akį į kitų pirkinius, ir pamatai, kad pažanga yra ir nereali – ne tik asmeninė, bet ir šeimos! Nes palyginus mūsų mityba tikrai per kelis metus stipriai pagerėjo.

Kaip tai įvyksta? Kaip ateina pažanga?

Iš kiekvienos knygos, straipsnio ar paskaitos, kažkas lieka galvoje, o kažkas arba visai pralekia pro ausis arba atrodo virš galimybių ribos. Viskam reikia subręsti. Man nieko nepavyksta reguliariai ilgai daryt, ypač jei tai nėra labai lengva ir malonu (p.s., gal patarsit kaip prisijaukinti sportą? Verkiant reikia..). Taigi ir nauji, ypač geri  įpročiai,  man formuojasi labai ilgai ir sudėtingai (Bet va, suvalgyk porą kartų šokolado, tai žiūrėk kasdien vis norisi pakartoti! Kad taip norėtųsi pritūpimus daryt!).  Pavyzdžiui, vandens gėrimas. Nesu tobula šioj srityje, ypač kai dabar šalta, bet šiaip galiu pasigirti, kad šitą įprotį išsiugdyti mums pavyko. Iš pradžių tik ryte stiklinė, o paskui vis dažniau ir dažniau kol atėjo metas, kai neturint vandens, atrodo pasaulio pabaiga! Ir gali net kelis kartus permokėti, kad tik duotų atsigerti 🙂  kaip viskas pasikeitė ir kada? Nežinau. Palaipsniui. Nebuvo taip, kad iškart 2-3 litrus vandens išgerti pradėjau. Po tokio ryžto turbūt į vandenį nebesinorėtų ir žiūrėti. Tas pats yra ir su kitais dalykais – jei iškart, su didžiausiu entuziazmu, bandysi kardinaliai pakeisti mitybą, tai beveik garantuotai neatlaikysi ir mesi. Tikiu, kad yra tikrai stiprių, valingų žmonių, kurie gali per dieną mesti rūkyti, valgyt mėsą, tapti veganais ir pan. Tačiau gyvai tokio kol kas neteko sutikti.

Nežinau ar tai gali ką nors motyvuoti kažką keisti savo gyvenime, tačiau labai tikiuosi. Jei vis bandai sveikiau gyventi, sveikiau maitintis ar tiesiog bandai pasiekti kažkokį tau svarbų tikslą ir tau dažnai nepasiseka, nepasiduok! Kaskart kai suklumpam ir atsikeliam, mes tik stiprėjame ir artėjame savo tikslų link!

 

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s